OCIEPLANIE PIANKĄ POLIURETANOWĄ PUR TARNÓW, BOCHNIA

OCIEPLANIE PIANKĄ POLIURETANOWĄ PUR TARNÓW, BOCHNIA

Ocieplanie pianką poliuretanową

izolacja-dachu
izolacja-dachu

Zajmujemy się profesjonalnie natryskową izolacją budynków pianą poliuretanową. Ze względu na swoje właściwości – piana poliuretanowa (PUR) gwarantuje najwyższe parametry izolacyjne. Jest to najlepsza i najskuteczniejsza metoda izolacji jaką możemy zastosować na swoim poddaszu. Jako jedyna eliminuje problem strat energii cieplnej- co jest powszechnym problemem w przypadku izolacji np. wełną mineralną.
Stosując izolację pianą, zapewniamy naszemu poddaszu najlepszą termoizolację, ale też izolację akustyczną, czyli wyciszenie dźwięków pochodzących z zewnątrz.
Piana PUR nie utlenia się, nie kurczy, nie pyli oraz nie kruszeje. Rozwiązuje również problem różnych szkodników oraz gryzoni, który jest powszechnym problemem w przypadku ociepleń wełną mineralną.

Zastosowanie piany poliuretanowej PUR :

Pianka poliuretanowa dzięki swoim właściwościom i rodzajom znajduje szerokie zastosowanie zarówno w domach mieszkalnych, jak i w obiektach przemysłowych.

1. W domach mieszkalnych pianka może być wykorzystywana do następujących celów:

  • ocieplenie poddasza – izolacja termiczna dachu pianką pozwala na uzyskanie szczelnej i jednolitej powłoki na całej izolowanej powierzchni, nawet w miejscach trudno dostępnych. Ponadto pianka wzmacnia i usztywnia konstrukcję dachową.
  • izolacja fundamentów – wykonywana przy zastosowaniu pianki zamknięto komórkowej, zapewnia jednocześnie hydroizolację oraz izolację termiczną, ściśle przylegającą do ściany fundamentowej, odporną na wilgoć i nacisk gruntu.
  • ocieplenie ścian – najczęściej izolacja natryskowa wykorzystywana jest do ocieplenia ścian w przypadku budowy drewnianych konstrukcji szkieletowych. Wówczas pianka wypełnia przestrzeń pomiędzy poszczególnymi elementami konstrukcji wewnątrz ścian.
  • izolacja stropów – piankę poliuretanową można natryskiwać na strop od góry i od dołu. W przypadku aplikacji na strop od góry, na warstwie izolacyjnej może być wylana posadzka betonowa lub pianka może stanowić powierzchnię, po której można swobodnie chodzić. Pianka umożliwia zmniejszenie grubości izolacji w porównaniu z innymi materiałami izolacyjnymi, co może być istotną zaletą np. przy renowacji starszych obiektów.

2. W budynkach przemysłowych i rolniczych pianka znajduje zastosowanie do izolowania:

  • hal magazynowych, hal produkcyjnych i usługowych, hal stalowych, obiektów o różnych kształtach,
  • przechowalni warzyw i owoców, chłodni,
  • obiektów inwentarskich, np. kurników, chlewni, stajni,
  • innych obiektów, np.: basenów, zbiorników.

Zalety ocieplania budynków pianką poliuretanową.

pianka poliuretanowa dach
pianka poliuretanowa dach

Główną zaletą stosowania otwartokomórkowych pianek poliuretanowych do ocieplania budynków jest uzyskanie 100% szczelności. Dzięki technologii natrysku pianka tworzy jednolitą, pozbawioną mostków termicznych warstwę – należy pamiętać, że pianka otwartokomórkowa jest pianką paroprzepuszczalną, potocznie mówiąc „oddychającą”, dlatego mimo 100% szczelności nie tworzymy w domu przysłowiowego “termosu”.Kolejną zaletą i zarazem wyższością nad materiałami włóknistymi jest nieprzewiewność materiału, która ogranicza powstawanie pętli konwekcyjnych odpowiedzialnych za ogromne straty energii. Pianka poliuretanowa doskonale klei się do drewna, folii paroprzepuszczalnej, płyt OSB, cegły a nawet betonu i jest na tyle elastyczna, że pracuje z konstrukcją dachu. Do zalet stosowania otwartokomórkowych pianek poliuretanowych doliczyć można jeszcze ich lekkość, która w przypadku pianki otwartokomórkowej wynosi ok. 1,2 kg/m2, dlatego przy termomodernizacji obiektów starszych pozwala na przeprowadzenie ocieplenia dachu zwykle bez wzmacniania konstrukcji.Pianka poliuretanowa jest również w pełni bezpiecznym materiałem, zarówno dla zdrowia jak i środowiska – nie pyli, nie kruszy się, nie utlenia i zachowuje swoje właściwości przez cały okres użytkowania budynku.

dach-pianka-pur-izolacja
dach-pianka-pur-izolacja

Obecnie wiele osób rezygnuje z izolacji w formie wełny, ponieważ posiada ona gęstą, ciężką strukturę, niezwykle obciążając konstrukcję budynków, tym samym skracając jego żywotność. Dodatkowo, wełna nie sprawdzi się w przypadku dodatkowego ocieplenia, ani też w zaślepieniu luk oraz innych, trudno dostępnych miejsc, przez które “ucieka” ciepło. Sam montaż takiej izolacji, wymaga odpowiednich umiejętności, bowiem jest to proces mozolny, a nieumiejętne zainstalowanie wełny może prowadzić do zmniejszenia efektywności energetycznej budynku.

 

 

Ocieplanie pianką poliuretanową PUR głównie wykonujemy na terenie byłego woj. tarnowskiego, w szczególności w miejscowościach Tarnów, Dąbrowa Tarnowska, Szczucin, Dębica, Pilzno, Czarna Tarnowska, Szynwałd, Tuchów, Wojnicz, Brzesko, Bochnia, Radłów, Wierzchosławice, Mielec itp.