OCIEPLANIE PIANKĄ POLIURETANOWĄ PUR

OCIEPLANIE PIANKĄ POLIURETANOWĄ PUR

OCIEPLANIE PIANKĄ POLIURETANOWĄ PUR

Zajmujemy się profesjonalnie natryskową izolacją budynków pianą poliuretanową. Ze względu na swoje właściwości – piana poliuretanowa (PUR) gwarantuje najwyższe parametry izolacyjne!
Jest to najlepsza i najskuteczniejsza metoda izolacji jaką możemy zastosować na swoim poddaszu. Jako jedyna eliminuje problem strat energii cieplnej- co jest powszechnym problemem w przypadku izolacji np. wełną mineralną. Stosując izolację pianą- zapewniamy naszemu poddaszu najlepszą termoizolację, ale też izolację akustyczną, czyli wyciszenie dźwięków pochodzących z zewnątrz. Piana PUR nie utlenia się, nie kurczy, nie pyli oraz nie kruszeje. Rozwiązuje również problem różnych szkodników oraz gryzoni, który jest powszechnym problemem w przypadku ociepleń wełną mineralną.

Zainteresowany? Zadzwoń! tel. 505161375”

Zastosowanie :

Pianka poliuretanowa dzięki swoim właściwościom i rodzajom znajduje szerokie zastosowanie zarówno w domach mieszkalnych, jak i w obiektach przemysłowych.

1. W domach mieszkalnych pianka może być wykorzystywana do następujących celów:

  • ocieplenie poddasza – izolacja termiczna dachu pianką pozwala na uzyskanie szczelnej i jednolitej powłoki na całej izolowanej powierzchni, nawet w miejscach trudno dostępnych. Ponadto pianka wzmacnia i usztywnia konstrukcję dachową.
  • izolacja fundamentów – wykonywana przy zastosowaniu pianki zamknięto komórkowej, zapewnia jednocześnie hydroizolację oraz izolację termiczną, ściśle przylegającą do ściany fundamentowej, odporną na wilgoć i nacisk gruntu.
  • ocieplenie ścian – najczęściej izolacja natryskowa wykorzystywana jest do ocieplenia ścian w przypadku budowy drewnianych konstrukcji szkieletowych. Wówczas pianka wypełnia przestrzeń pomiędzy poszczególnymi elementami konstrukcji wewnątrz ścian.
  • izolacja stropów – piankę poliuretanową można natryskiwać na strop od góry i od dołu. W przypadku aplikacji na strop od góry, na warstwie izolacyjnej może być wylana posadzka betonowa lub pianka może stanowić powierzchnię, po której można swobodnie chodzić. Pianka umożliwia zmniejszenie grubości izolacji w porównaniu z innymi materiałami izolacyjnymi, co może być istotną zaletą np. przy renowacji starszych obiektów.

2. W budynkach przemysłowych i rolniczych pianka znajduje zastosowanie do izolowania:

  • hal magazynowych, hal produkcyjnych i usługowych, hal stalowych, obiektów o różnych kształtach,
  • przechowalni warzyw i owoców, chłodni,
  • obiektów inwentarskich, np. kurników, chlewni, stajni,
  • innych obiektów, np.: basenów, zbiorników.

Zalety ocieplania budynków pianką poliuretanową.

izolacja-dachu
izolacja-dachu

Główną zaletą stosowania otwartokomórkowych pianek poliuretanowych do ocieplania budynków jest uzyskanie 100% szczelności. Dzięki technologii natrysku pianka tworzy jednolitą, pozbawioną mostków termicznych warstwę – należy pamiętać, że pianka otwartokomórkowa jest pianką paroprzepuszczalną, potocznie mówiąc „oddychającą”, dlatego mimo 100% szczelności nie tworzymy w domu przysłowiowego “termosu”.

Kolejną zaletą i zarazem wyższością nad materiałami włóknistymi jest nieprzewiewność materiału, która ogranicza powstawanie pętli konwekcyjnych odpowiedzialnych za ogromne straty energii. Pianka poliuretanowa doskonale klei się do drewna, folii paroprzepuszczalnej, płyt OSB, cegły a nawet betonu i jest na tyle elastyczna, że pracuje z konstrukcją dachu. Do zalet stosowania otwartokomórkowych pianek poliuretanowych doliczyć można jeszcze ich lekkość, która w przypadku pianki otwartokomórkowej wynosi ok. 1,2 kg/m2, dlatego przy termomodernizacji obiektów starszych pozwala na przeprowadzenie ocieplenia dachu zwykle bez wzmacniania konstrukcji.

Pianka poliuretanowa jest również w pełni bezpiecznym materiałem, zarówno dla zdrowia jak i środowiska – nie pyli, nie kruszy się, nie utlenia i zachowuje swoje właściwości przez cały okres użytkowania budynku.

Obecnie wiele osób rezygnuje z izolacji w formie wełny, ponieważ posiada ona gęstą, ciężką strukturę, niezwykle obciążając konstrukcję budynków, tym samym skracając jego żywotność. Dodatkowo, wełna nie sprawdzi się w przypadku dodatkowego ocieplenia, ani też w zaślepieniu luk oraz innych, trudno dostępnych miejsc, przez które “ucieka” ciepło. Sam montaż takiej izolacji, wymaga odpowiednich umiejętności, bowiem jest to proces mozolny, a nieumiejętne zainstalowanie wełny może prowadzić do zmniejszenia efektywności energetycznej budynku.

 

Piana poliuretanowa “PUR” jako ocieplanie domów, dachów, poddaszy, izolacja fundamentów

ocieplenia pianka pur
ocieplenia pianka pur

Nasza firma OKNOPRESTIGE działa na rynku od 1980 roku. Doskonale wiemy jakie techniki ociepleń zastosować, nie tylko w nowoczesnym ale również starszym budownictwie. W/g nas do cieplenia budynków najlepiej nadaje się piana poliuretanowa PUR.Nasze doświadczenie zapewni odpowiedni dobór materiału, tak aby do maksimum ograniczyć koszty ogrzewania lub chłodzenia Twojego budynku.

Ocieplenie domu to nie tylko zatrzymanie ciepła wewnątrz budynku ale również izolacja budynku przed nadmiernym nagrzaniem. Proces ocieplania pianą poliuretanową wykonujemy systemem natryskowym – który jest o wiele wydajniejszy i tańszy niż stosowane kiedyś wełny czy styropiany. Ocieplanie poprzez natrysk pozwala nam izolować praktycznie cały budynek od dachu po fundamenty. Jest to bardzo wydajny system, a co najważniejsze, jedna z najszybszych metod. Przeważnie czas wykonania izolacji pianowej to od 1-3 dni.

PIANA POLIURETANOWA PUR

Piana poliuretanowa (PUR) to materiał wytwarzany na budowie z gotowych składników i nanoszony natryskiem za pomocą specjalnego agregatu. W przeciwieństwie do wykonywania ociepleń wełną czy styropianem, piany poliuretanowej nie nałożymy sami, właśnie ze względu na brak odpowiedniego sprzętu i nieznajomość technologii wytwarzania piany.

Izolacja natryskowa: piana zamknięto komórkowa

ocieplanie poddaszy
ocieplanie poddaszy

Na rynku spotkamy dwa rodzaje piany poliuretanowej układanej natryskowo. Piana zamkniętokomórkowa zbudowana jest z mikroskopijnych zamkniętych pęcherzyków. Ma właściwości zbliżone do polistyrenu XPS, dlatego można ją stosować w podobnych miejscach co tradycyjny styropian czy płyty poliuretanowe. Piana ta jest lekka (35-60 kg/m3) i ma bardzo dobrą izolacyjność termiczną, w porównaniu z innymi materiałami do ociepleń (λ = 0,023-0,029 W/(m.K)). Nie jest paro przepuszczalna, ale ma wysoką odporność na wodę. Po wyschnięciu jest twarda i sztywna, więc jest bardziej narażona na konsekwencje różnych naprężeń.

Z kolei piana otwarto komórkowa swoją strukturą przypomina gąbkę. Ma nadal bardzo dobrą izolacyjność termiczną (λ = 0,036-0,040 W/(m.K)), ale gorszą od pian zamknięto komórkowych. Jest niezwykle lekka (8-10 kg/m3, dla porównania ciężar wełny to 10-80 kg/m3) i paro przepuszczalna, dlatego sprawdzi się w podobnych miejscach co wełna mineralna, celuloza lub wełna drzewna.

KOSZTY OCIEPLENIA PIANĄ POLIURETANOWĄ PUR

Pianka poliuretanowa to bardzo skuteczny materiał termoizolacyjny o wszechstronnych możliwościach wykorzystania. Cena wykonania izolacji z pianki PUR jest bardzo atrakcyjna.

OCIEPLANIE PIANKĄ POLIURETANOWĄ OBSZAR:

W budownictwie domów jednorodzinnych największą popularnością cieszy się ocieplenie pianką ścian zewnętrznych i działowych, poddaszy. Izolacja z pianki poliuretanowej coraz częściej znajduje zastosowanie do izolacji stropów belkowych, posadzek, obiektów przemysłowych.Różnorodne możliwości wykorzystania owego materiału sprawiły, iż na rynku pojawiło się wiele rodzajów pianki pur. Bez wątpienia jest to pierwszy istotny czynnik wpływający na koszt wykonania termoizolacji. Cennik za izolację pianką pur będzie też ściśle uzależniony od regionu naszego kraju. Nasza firma, swoją siedzibę ma w Tarnowie, więc naturalnym obszarem działalności będzie Tarnów i jego powiat. Oczywiście ocieplamy / izolujemy budynki na obszarze byłego województwa tarnowskiego obecnie małopolskie, a wiec powiaty: Radłów, Wierzchosławice, Żabno, Niedomice, Ryglice, Tuchów, Pleśna, Gromnik, Zakliczyn, Czchów, Bochnia, Brzesko, Wojnicz, Szczurowa. Stawki w poszczególnych regionach mogą się nieznacznie różnić. 

Na cenę wykonania wydajnej izolacji cieplnej pianką PUR wpływa grubość pianki termoizolacyjnej. Ocieplenie ścian, czy ocieplanie poddaszy powinno być dobrze dobrane dla wymagań konkretnego budynku. Tańszy natrysk to cieńsza warstwa piany.

Ocieplanie pianką poliuretanową PUR

ocieplenie scian
ocieplenie scian

Skutecznie ocieplony dom to nie tylko komfort termiczny jego mieszkańców, ale to co dla Państwa najważniejsze obniżka kosztów ogrzewania na długie lata. Z tego względu pianka poliuretanowa (PUR) jest materiałem coraz częściej wybieranym przez świadomych inwestorów. Jeśli zależy Państwu na stworzeniu energooszczędnego domu, to już na etapie projektowania budynku warto zadbać o wybór jak najlepszych materiałów izolacyjnych, zaś samo ocieplenie termiczne zlecić doświadczonym fachowcom. Dobrze wykonane piankowanie (pianką poliuretanową) metodą natryskową gwarantuje bezpieczną i efektywną izolację termiczną.

Naszym klientom oferujemy wykonanie izolacji domu najnowocześniejszym i wielokrotnie nagradzanym materiałem izolacyjnym (pianka poliuretanowa PUR) dostępnym na rynku oraz zapewniamy fachową i miłą obsługę. Specjalizujemy się w kompleksowym docieplaniu domów – zarówno nowo budowanych, jak i również tych, które po wielu latach wymagają niezbędnej termomodernizacji. Wykonujemy ocieplenia poddaszy, dachów (od wewnątrz i od zewnątrz), elewacji, tarasów oraz izolację fundamentów.

Dlaczego warto wybrać izolację natryskową (pianka poliuretanowa PUR)?

pianka pur ocieplenie
pianka pur ocieplenie

Izolacja natryskowa pianką poliuretanową (ocieplenie natryskowe) jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ nie zajmuje wiele czasu i jest bardzo precyzyjna. Pianka PUR jest natryskiwana przy pomocy specjalnego pistoletu, co sprawia, że można ją aplikować w najtrudniej dostępnych miejscach. Ponadto pianka natryskowa PUR po aplikacji zwiększa swoją objętość i wypełnia wszystkie luki oraz zakamarki, do których nie udałoby się dotrzeć przy wykorzystaniu tradycyjnych metod takich jak: styropian i wełna mineralna.

Pianka natryskowa poliuretanowa to materiał, który na stałe zmienił ocieplanie budynków, nie tylko skracając czas wykonania izolacji, ale i zwiększając skuteczność realizacji. Pianka PUR znacznie przewyższa tradycyjne termoizolatory swoimi właściwościami uszczelniającymi. Niezależnie, czy chodzi o obiekty mieszkalne, komercyjne, czy też przemysłowe – pianka poliuretanowa natryskowa poradzi sobie w każdym miejscu!

Co ociepla lepiej: pianka poliuretanowa PUR czy wełna mineralna?

Projektant lub inwestor ma współcześnie do wyboru dwa materiały ociepleniowe – wełnę mineralną i piankę poliuretanową. Który z nich ociepla lepiej – wełna czy pianka? Najłatwiej określić to za pomocą współczynnika przewodzenia ciepła lambda (λ). Służy on m.in. do określania grubości warstwy ociepleniowej, a ta z kolei decyduje zarówno o kosztach ocieplenia, jak i o przestrzeni, jaką pochłonie ono na poddaszu. Ma to znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy poddasze ma mieć charakter użytkowy.

Im niższy współczynnik λ, tym cieńsza może być warstwa ocieplająca, która wystarczy, by zapewnić oszczędności w ogrzewaniu budynku. Wełna mineralna ma współczynnik λ oscylujący wokół 0,038 W/(m·K). To mniej więcej tyle samo, ile otwartokomórkowa pianka poliuretanowa PUR, na której opiera się ocieplanie natryskowe poddaszy. Jest jednak istotna różnica: pianka PUR dotrze w każdą szczelinę, dzięki czemu izoluje perfekcyjnie. Znacznie lepiej także przywiera do podłoża. Maty z wełny nawet przy dokładnym ułożeniu pozostawią mniejsze lub większe nieszczelności. Powoduje to, że ta sama grubość warstwy pianki zapewni lepsze docieplenie niż wełna mineralna. Oszczędności energii będą większe, ale to nie wszystko: pianka PUR jest lżejsza od wełny, dzięki czemu mniej obciąży konstrukcję nośną dachu oraz ściany, na których się ta konstrukcja opiera.

W ocieplaniu domu pianką poliuretanową liczy się doświadczenie

ocieplenia-strychow-pianka-poliuretanowa
ocieplenia-strychow-pianka-poliuretanowa

Jesteśmy liderem na rynku polskim w ocieplaniu domów pianką poliuretanową. Zatrudniamy wyłącznie doświadczonych specjalistów, doradców technicznych oraz fachowców z wieloletnim doświadczeniem w wykonywaniu natrysku pianką PUR. Na pierwszym miejscu stawiamy sobie zadowolenie naszych odbiorców, dlatego tak wielu klientów wybiera właśnie naszą firmę.

Coraz więcej naszych klientów cieszy się z wykonanej izolacji metodą natryskową. W ostatnim roku, większość klientów, którym przedstawialiśmy ofertę, zdecydowało się podpisać z nami umowę. Nasze inwestycje realizujemy na terenie prawie całego kraju. Zapraszamy do zapoznania się z mapką zrealizowanych inwestycji przy użyciu pianki poliuretanowej.


piana-pur-izolacja-domu
piana-pur-izolacja-domu

Wpływ pianki PUR na zdrowie ludzi i zwierząt oraz środowisko

Ocieplanie jest najskuteczniejsze, gdy stosowana jest pianka poliuretanowa o najlepszych parametrach termicznych. Nie wolno jednak zapominać o wpływie warstwy ociepleniowej na zdrowie. Ocieplanie natryskowe to metoda bezpieczna, a stosowane przez nas produkty to najwyższej jakości materiały izolacyjne znanych i cenionych producentów światowych. Spełniają wszelkie wymogi, przepisy oraz normy dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa w budownictwie.

Nie ma podstaw do obaw, że ocieplenie pianką poliuretanową wprowadzi do budynku jakąkolwiek szkodliwą chemię. Stosowane przez nas pianki PUR nie zawierają w swoim składzie niebezpiecznych dla zdrowia związków, takich jak np. formaldehydy. Natryskowa pianka poliuretanowa po przetworzeniu jest obojętnym materiałem – nie pyli, nie kruszy się, nie wydziela i nie zawiera alergenów. Tym samym izolacje pianką natryskową poliuretanową są szczególnie polecane w budynkach, w których mieszkają alergicy i osoby z chorobami układu oddechowego.

Ponadto stosowane przez nas produkty nie zawierają szkodliwych dla warstwy ozonowej gazów. Pianka poliuretanowa otwartokomórkowa spieniana jest w 100% wodą, dzięki czemu osiąga wskaźnik potencjału tworzenia efektu cieplarnianego GWP=1. Izolacje pianką poliuretanową są więc działaniami przyjaznymi dla środowiska naturalnego.

izolacja-na-dach
izolacja-na-dach

Pianka poliuretanowa (PUR), izolacja termiczna dla wymagających

Ocieplenia, docieplenia oraz izolacje domów z firmą CELS to gwarancja zadowolenia na długie lata i wyjątkowo atrakcyjna cena. Ponieważ właściwie wykonane ocieplenie jest późniejszym gwarantem stabilności energetycznej budynku, w naszej pracy wykorzystujemy jedynie najwyższej jakości materiały izolacyjne.

Jesteśmy dumni z tego, że nasza praca zyskuje uznanie nie tylko tych klientów, którzy już zlecili nam ocieplanie natryskowe, ale i nowych, którzy słyszeli lub czytali o tej metodzie. Argumenty i dane, które przedstawiamy przed podpisaniem umowy, to nie marketingowe opowiastki, ale rzetelna wiedza, w której fakty bronią się same. Zapraszamy do zapoznania się z mapką inwestycji zrealizowanych przy użyciu pianki poliuretanowej.

Aby móc zamieszkać pod dachem stromym, trzeba najpierw ocieplić jego połacie – najlepiej takim materiałem, który nie tylko ochroni przed nadmierną utratą ciepła, ale też będzie niepalny i dźwiękochłonny i trwale oraz szczelnie wypełni przestrzeń. Dobrze też, żeby był łatwy i szybki w montażu oraz odpowiednio lekki.

Porównujemy wełnę mineralną i piankę PUR

Parametry i właściwości pianki PUR, jako materiału u nas nowego, nie do końca są znane. Usystematyzujmy je więc, porównując, jak wypada ona na tle wełny, w czterech najważniejszych dachowych” konkurencjach”: izolacyjności cieplnej materiału i jego wymaganej grubości, ciężarze, odporności na ogień i cenie. Pominęliśmy kwestię trwałości, ponieważ trudno ocenić, w jakim stanie w naszym klimacie będzie ocieplenie z pianki poliuretanowej po 20-30 latach.

Współczynnik przenikania ciepła U

Pianka poliuretanowa. Są dwa jej rodzaje – zamkniętokomórkowa, o współczynniku x=0,021-0,024 W/(mK) i otwartokomórkowa, której x wynosi 0,036-0,040 W/(mK). Gdyby do ocieplenia poddasza użyć piany w wersji zamkniętokomórkowej, wykonana z niej izolacja teoretycznie – gdyby nie krokwie, które mogą stać się mostkami termicznymi – mogłaby mieć grubość 11,5-12 cm. Dlatego piankę należy również ułożyć między krokwiami i pod nimi. Pianka ta jest jednak polecana do ocieplania domu od zewnątrz; do ocieplania dachu stosowana jest piana otwartokomórkowa, o nieco gorszych parametrach cieplnych – grubość wykonanej z niej izolacji nie może być więc mniejsza niż 18-20 cm.

Ciężar:  pianka PUR

Czy ciężar ocieplenia ma znaczenie? Owszem, bo od niego zależy obciążenie więźby dachowej, a to wpływa przede wszystkim na przekroje jej elementów. Cięższy materiał izolacji wymaga solidniejszej konstrukcji dachu, a zatem – większej ilości drewna do jej zbudowania.

Pianka poliuretanowa. W wersji otwartokomórkowej to dla dachu obciążenie 8-10 kg/m3; w zamkniętokomórkowej – 30-46 kg/m3.

Odporność na ogień: pianka PUR

Pianka poliuretanowa, ma klasę reakcji na ogień B-s1, d0. Dotyczy to jednak badania razem z zabudową poddasza wykonaną z płyt gipsowo-kartonowych o grubości 12 mm. Sama piana – bez względu na to, czy jest otwarto- czy zamkniętokomórkowa – ma klasę reakcji na ogień E. Oznacza to, że jest łatwo zapalna, samogasnąca – w płomieniu topi się, a po odjęciu ognia sama gaśnie.

Wysoka skuteczność izolacji natryskowych, niski współczynnik przenikalności cieplnej, szczelność, brak spoin oraz brak mostków cieplnych czynią ocieplanie pianką PUR najwydajniejszym rozwiązaniem termoizolacyjnym. Pianka poliuretanowa nakładana metodą natrysku jest niezwykle lekka. Jako producent polecamy ją do termoizolacji stropu, strychu, poddasza, piwnicy.

Właściwości hydroizolacyjne pozwalają na izolację betonowych basenów, fundamentów. Piankę poliuretanową można też zastosować jako izolację dźwiękochłonna, akustyczną.

Ocieplenie natryskowe pianką poliuretanową jest niezwykle szybkie, posiada doskonałą przyczepność do konstrukcji. Może być stosowane do poddasza pochylonego pod kątem, a nawet poziomego bez stosowania dodatkowych elementów mocujących, nie obwiśnie na sznurkach. Ocieplanie poddasza nie wymaga specjalnego przygotowania.

Piana może być natryskiwana bezpośrednio na membranę. Stosując pianę do ocieplania poddasza zabezpieczamy także konstrukcję drewnianą, gdyż poliuretan stanowi ochronę przed pleśniami, grzybami. Poza ocieplaniem poddaszy i strychów, piana otwartokomórkowa może być stosowana do termoizolacji chlewni, ptaszarni, dojrzewalni owoców i innych.

Ocieplenie dachu metodą natryskową gwarantuje pomniejszenie kosztów ogrzewania obiektu nawet o 50% w porównaniu z takim samym obiektem izolowanym metodami tradycyjnymi. Izolacje natryskowe są niepylące, więc nie wywołują reakcji alergicznych. Są obojętne dla środowiska, ale nie stanowią otoczenia sprzyjającego bytowaniu gryzoni i innych szkodników. Poliuretan nie traci z czasem swoich właściwości. Gwarantuje niezawodną izolację przez wiele lat. Izolacje natryskowe są wykonane z tworzywa samogasnącego, tak więc nie powodują rozprzestrzeniania ognia na wypadek pożaru.

Piana otwartokomórkowa

wyróżnia się strukturą: w komórkach znajduje się powietrze. Dlatego podczas aplikacji ten rodzaj materiału tak błyskawicznie pęcznieje, wnikając w każdą wolną przestrzeń. Powietrze jest doskonałym izolatorem, stąd nieporównywalne właściwości termoizolacyjne poliuretanu. Ponadto materiał wykazuje niski opór dyfuzyjny pary wodnej. Gwarantuje szczelność, pozwalając przestrzeni oddychać, a więc odprowadzać nadmiar nagromadzonej wilgoci. Dzięki temu izolacje natryskowe dachów i poddaszy tak skutecznie podnoszą wartość energetyczną budynku..

Pianę zamkniętokomórkową

ze względu na właściwości hydroizolacyjne stosujemy m. in. do izolacji fundamentów, posadzek, basenów, ścian zewnętrznych itp. Polimocznik dzięki swoim właściwościom hydroizolacyjnym i antykorozyjnym może zastąpić tradycyjne materiały i rozwiązania, umożliwia wykonanie trwalszych konstrukcji, odpornych na trudne warunki atmosferyczne. Może znaleźć zastosowanie do izolacji wierzchniej warstwy płaskich dachów, posadzek przemysłowych, basenów, wierzchniej warstwy ścian technicznych i przemysłowych, zbiorników, powlekania konstrukcji stalowych.

Do realizacji naszych usług natryskiwania pianą otwartokomórkową i zamkniętokomórkową używamy wyłącznie sprawdzone, atestowane materiały od zaufanych producentów. Instrukcje, sprawozdania z badań, własności użytkowe, atesty, karty techniczne i inną dokumentację można pobrać ze strony dokumentacja.

 

Nasz teren działania to prawie cały kraj, w szczególności miejscowości w byłym woj. tarnowskim w szczególności :

Tarnów, Dąbrowa Tarnowska, Szczucin, Dębica, Pilzno, Czarna Tarnowska, Szynwałd, Tuchów, Wojnicz, Brzesko, Bochnia, Radłów, Wierzchosławice, Mielec