TECHNIKA OCIEPLANIA DOMÓW, TARNÓW

TECHNIKA OCIEPLANIA DOMÓW, TARNÓW

TECHNIKA OCIEPLANIA DOMÓW, TARNÓW

Ocieplany strych
Ocieplany strych

Jedną z podstawowych funkcji dachu jest zabezpieczenie przed wodą i utrzymanie ciepła w budynku. Aby dach funkcjonował poprawnie, nie przeciekał i nie przepuszczał na zewnątrz ciepła, niezbędne jest wykonanie odpowiedniej izolacji. Czym i jak izolować / ocieplać dachy przedstawiamy poniżej.

SYSTEM TERMOIZOLACJI PIANA PUR

Każdy dach wymaga ocieplenia. W przypadku wykorzystania poddasza w którym zainstalowane jest ogrzewanie, termoizolację (pianę poliuretanową) natryskujemy w połaciach dachu. Poddasze bez funkcji wewnętrznego ogrzewania wymusza natrysk w lini stropu nad ostatnim piętrem. Zastosowanie natrysku pianką poliuretanową PUR zabezpiecza w ten sposób dom przed utratą ciepła na zewnątrz. Zastosowanie techniki termoizolacji dachu ogranicza koszty ogrzania budynku, ogranicza hałas, a w letnie dni nie dopuszcza do przegrzania poddasza.

Zainteresowany? Zadzwoń! tel. 505161375”

pianka poliuretanowa - izolacja strychu
pianka poliuretanowa – izolacja strychu

MATERIAŁY DO TERMOIZOLACJI DACHÓW

Pianka POLIURETANOWA PUR

Piana poliuretanowa (PUR) to materiał wytwarzany na budowie z gotowych składników i nanoszony za pomocą specjalnego agregatu. Doskonale uszczelnia, rozróżniamy dwa rodzaje pian:

  • piana zamkniętokomórkowa

zbudowana jest z mikroskopijnych zamkniętych pęcherzyków. Stosujemy ją w miejscach co tradycyjny styropian czy płyty poliuretanowe. Piana ta jest lekka (35-60 kg/m3) i ma bardzo dobrze izoluje termicznie, w porównaniu z innymi materiałami do ociepleń (λ = 0,023-0,029 W/(m.K)). Nie jest paroprzepuszczalna, ale ma wysoką odporność na wodę. Po wyschnięciu jest twarda i sztywna.

  • piana otwartokomórkowa

strukturą przypomina gąbkę. Posiada bardzo dobrY współczynnik izolacyjności termicznej (λ = 0,036-0,040 W/(m.K)). Jest niezwykle lekka (8-10 kg/m3, dla porównania ciężar wełny to 10-80 kg/m3) i paroprzepuszczalna, dlatego sprawdzi się w podobnych miejscach co wełna mineralna, celuloza lub wełna drzewna.

WEŁNA MINERALNA

Do ociepleń / izolacji dachów wykorzystywano system zbudowany z płyt lub mat z wełny mineralnej o niedużej gęstości, rzędu 20-45 kg/m³. Maty lub płyty komprymowane po odpakowaniu muszą przez kilka minut rozprężać się, aby osiągnąć deklarowaną przez producenta grubość. Ich grubość po rozprężeniu wynosi od 5 do 20 cm. Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λ dla wełny mineralnej wynosi od 0,032 do 0,042 W/(mK). Sprężysta wełna sama utrzymuje się między elementami więźby i nie wymaga dodatkowego mocowania. Łączna grubość ocieplenia z wełny mineralnej powinna wynieść 20-30 cm.

STYROPIAN

Styropian – dokładnie neoporen czyli styropian produkowany z grafitowego styropianu – nie stosuje się zwykłych płyt styropianowych. Tylko tego typu płyty mogą utrzymać się między elementami więźby. Współczynnik przewodzenia ciepła λ dla styropianu wynosi 0,032-0,039 W/(mK).

PŁYTY PIR

Płyty PIR grubość wynosi od 30 do 180 mm. Dwa boki są profilowane, aby umożliwić szczelne łączenie poszczególnych płyt na zakładkę lub pióro i wpust. Płyty są z obu stron powleczone welonem szklanym zwykłym albo bitumizowanym, folią aluminizowaną, aluminium, wzmocnionym papierem lub membraną dachową. Są twarde, lekkie, sztywne i mają bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła λ – dochodzący do 0,023 W/(mK).

FOLIE TERMOIZOLACYJNE

Folie termoizolacyjne – to folie metalizowane, przekładane folią bąbelkową lub specjalną włókniną. Mocuje się je do krokwi od spodu, używając do tego zszywacza. Folie mają znakomitą izolacyjność termiczną przy niewielkiej grubości (1-2 cm). Ich współczynnik przewodzenia ciepła λ wynosi 0,019-0,033 W/(mK).

 

Ocieplanie DOMÓW głównie wykonujemy na terenie byłego woj. tarnowskiego, w szczególności w miejscowościach Tarnów, Dąbrowa Tarnowska, Szczucin, Dębica, Pilzno, Czarna Tarnowska, Szynwałd, Tuchów, Wojnicz, Brzesko, Bochnia, Radłów, Wierzchosławice, Mielec itp.

ocieplanie budynków, izolacja budynków, termoizolacja dachu, termoizolacja dachów, ocieplenie dachów, ocieplenie strychów, ocieplenie poddaszy, izolacja dachu, izolacja poddaszy, izolacja strychów, pianka poliuretanowa, pianka, piana , piana poliuretanowa